за нас

Шандонг E.FINE АПТЕКА CO., LTD.е основана во 2010 година Тоа е професионална производител и hi-tech претпријатие работат на истражување, развој и производство на парична казна хемикалии, фармацевтски меѓупроизводи и адитиви во храната, со површина од 70.000 квадратни метри.

Нашите производи се поделени во три дела врз основа на употреба: храна адитиви, фармацевтски меѓупроизводи и Nanofiber мембрана.

Додатоци на храна посвети на истражување и производство на целата серија бетаинот, кои вклучуваат висок квалитет на фармацевтски и прехранбени адитиви бетаинот серијата, Водната attractant серијата, Антибиотик алтернативи и кватернерни амониум сол во тек со технологијата надградби во водечка позиција.

Фармацевтски посредници, главно, вклучуваат пиперидон серија, Антрацен серија, глицерол деривати, и др.

Нашата компанија, како Hi-tech претпријатие, има силна техничка сила, и ги поседува независен истражувачки тим и R & D центар во Жинан универзитет. Имаме длабока соработка со Универзитетот во Жинан, Шандонг универзитет, Кинеската академија на науките и други универзитети.

Имаме силна R & D способност и пилот производство способност, а исто така обезбеди високо-технолошки производи прилагодување и трансфер на технологии.

Нашата компанија се фокусира на квалитетот на производите и има строги контрола на квалитетот во текот на процесот на производство. Фабриката има положено ISO9001, ISO22000 и FAMI-QS. Нашите строги став гарантира квалитетот на високо-технолошки производи дома и во странство, со што се стекнува со прифаќање и поминува евалуација на голем број на големи групи, исто така, ја доби довербата на клиентите и долгорочна соработка.

60% од нашите производи се за извоз во Јапонија, Кореја, Бразил, Мексико, Холандија, САД, Германија, Југоисточна Азија, итн и добива високи пофалби од домашни и странски клиенти.

Нашата компанија мисија: Инсистираат на прва класа за управување, произведе првата класа производи, да обезбеди прва класа на услуги, а изградена прва класа претпријатија.