Betaine Monohidrat CAS 17146-86-0

Përshkrim i shkurtër:

Numri CAS: 17146-86-0

Formula molekulare: C5H11NO2·H2O

Pesha molekulare: 135.16

Analiza (në bazë të thatë): min 99% ds

pH (tretësirë ​​10%): 5,0-7,0

Uji: maksimumi 15.0%


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

Betaine monohidrataplikuar në suplemente ushqimore dhe ushqime, për përdorim të drejtpërdrejtë ose përdorim pas përpunimit në forma të ndryshme dozimi (granula, tableta, kapsula), ose përdorimi pas përzierjes me përbërës të tjerë ose përdorimi pas përpunimit në forma të ndryshme dozimi me përbërës të tjerë (granula , tabletë, kapsulë).

Betaine monohidrat është i pranishëm natyrshëm te bimët dhe kafshët, të tilla si panxhari dhe algat e detit.Betaina biologjikisht aktive është produkti përfundimtar i metabolizmit oksidativ të kolinës dhe është një dhurues i zakonshëm i metilit të Chemicalbook, veçanërisht në rrugët e vogla të biosintezës së metioninës.Përdoret për trajtimin e homocisteinurisë, e cila është një defekt në rrugën kryesore të biosintezës së metioninës.

 

Betaine monohidrat ka një gamë të gjerë përdorimesh.Për shembull, monohidrat betaine mund të përdoret si lëndë e parë për prodhimin e barnave për trajtimin dhe parandalimin e sëmundjeve të mëlçisë.
Betaina monohidrat mund të përdoret si një shtesë ushqimore dhe mund të luajë një rol të mirë në promovimin e shëndetit të të moshuarve dhe rritjen dhe zhvillimin e fëmijëve

CAS Nr. 17146-86-0
MF C5H11NO2H2O
Emri i produktit Betaine monohidrat
Pamja e jashtme Pluhur i bardhë
Pastërti 99%
MOQ 1 kg
Emra të tjerë HIDRAT BETAINE;BET H2O
Tretshmëria H2O: 0,1 g/mL
Kushtet e ruajtjes 2-8 ℃

Betaine monohidrat është një substancë natyrale e ngjashme me vitaminën.Është jo toksik, shumë higroskopik, i ëmbël dhe ka një erë të veçantë.Gjendet gjerësisht te kafshët dhe bimët dhe ka funksione të rëndësishme.Vlera e tij është studiuar nga kërkime dhe praktika të panumërta shkencore.affim.

 

 


  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni